Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał Gorti
Sigirija - Zagadka Starożytnej Budowli na Szczycie Skały
Na całym świecie znajdujemy niezwykłe budowle wzniesione przed tysiącami lat. Wiele dawnych konstrukcji jest położonych w bardzo osobliwych miejscach, m.in. głęboko pod ziemią oraz wysoko w górach. Na terenie współczesnej Sri Lanki mieści się jednak jeszcze bardziej wyjątkowa budowla, Sigirija, która znajduje się na szczycie prawie 200-metrowej skały.
2 miesiące i 25 dni temu
Tajemnica Zagłady Najstarszej (?) Cywilizacji w Historii Ludzkości
Zwykle myśląc o najstarszych cywilizacjach wspominamy Sumer oraz Egipt, lecz niewykluczone, że wiele lat wcześniej rozkwitała jeszcze starsza kultura. Dzieje tzw. Cywilizacji Doliny Indusu przynoszą jednak znacznie więcej pytań niż odpowiedzi. Do dziś nie wiadomo co spowodowało jej zagładę.
3 miesiące i 5 dni temu
Śmiertelne Incydenty UFO w Ameryce Południowej
Od zarania dziejów ludzie obserwują dziwne obiekty poruszające się po niebie. Obserwacje UFO mają miejsce w niemal każdym zakątku naszej planety, od Azji aż po Amerykę Południową. Zazwyczaj takie zdarzenia są niegroźne, jednak kilka incydentów zakończyło się w tragiczny sposób.
okejki 1 · 3 miesiące i 13 dni temu
5 Egzoplanet Położonych Najbliżej Ziemi
Dzięki nowym odkryciom udało nam się potwierdzić istnienie już ponad 3700 planet pozasłonecznych, znanych też jako egzoplanety. Większość z nich znajduje się bardzo daleko od Ziemi, jednak niektóre są położone w naszym najbliższym kosmicznym sąsiedztwie.
okejki 1 · 3 miesiące i 19 dni temu
Zagadka Niewyjaśnionych Budowli z Peru
Na terenie dzisiejszego Peru znajduje się wiele niesamowitych budowli, które do dziś pozostają niewyjaśnione i zachwycają swoją niezwykłą precyzją.
okejki 1 · 3 miesiące i 22 dni temu
Obce Cywilizacje które już dawno wyginęły
Jako ludzkość często zastanawiamy się nad tym czy gdzieś w kosmosie istnieją inteligentne formy życia. Zwykle podczas takich rozważań wyobrażamy sobie obcych którzy żyją w naszych czasach i mogą nawiązać z nami kontakt. Niewykluczone jednak, że rzeczywistość może być znacznie bardziej ponura, a większość obcych cywilizacji już dawno wymarła.
3 miesiące i 27 dni temu
Tajemnica Sarkofagu Ozyrysa ze Starożytnego Egiptu
Na płaskowyżu w Gizie głęboko pod piramidami mieści się tajemniczy system komór oraz tuneli. Na najniższym poziomie 30 metrów pod ziemią znajduje się zagadkowy sarkofag Ozyrysa, zanurzony w wodzie:
3 miesiące i 30 dni temu
Tajemnica Sarkofagu Ozyrysa ze Starożytnego Egiptu
Na płaskowyżu w Gizie głęboko pod piramidami mieści się tajemniczy system komór oraz tuneli. Na najniższym poziomie 30 metrów pod ziemią znajduje się zagadkowy sarkofag Ozyrysa, zanurzony w wodzie:
3 miesiące i 30 dni temu
10 Największych Galaktyk w Kosmosie
Nasza galaktyka Droga Mleczna ma średnicę ok. 100.000 lat świetlnych. Tak ogromne rozmiary są naprawdę imponujące, jednak w kosmosie istnieją galaktyki, które są jeszcze większe. Oto krótka charakterystyka największych poznanych dotąd galaktyk.
okejki 2 · 4 miesiące i 8 dni temu
Niesamowite Podziemne Budowle Longyou ze Starożytnych Chin
Na terenie wschodnich Chin znajduje się podziemny kompleks budowli Longyou, który do dziś pozostaje niewyjaśniony. Nieznana grupa ludzi wydrążyła tam zadziwiające groty o obszarze 30.000 m2, wysokie aż na 30 metrów. Ich motywacja pozostaje nieznana.
okejki 2 · 4 miesiące i 16 dni temu